6721 Szeged, Osztróvszky utca 6. | Tel:  +36 62 424-248 | Email: minority@t-online.hu |

Szegedi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Lengyel Önkormányzat
Szegedi Örmény Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Görög Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Német Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Cigány Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Szerb Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Román Nemzetiségi Önkormányzat

Programajánló

Német karácsonyi szokások

December 2. (csütörtök) 17.00 – 19.00 Német karácsonyi szokások Balogh Imre előadása Szervező: Német Egyesület
Read more...

Német kézműves est Korom Katival

November 29. (hétfő) 17.00 – 19.00 Német kézműves est Korom Katival Szervező: Német Egyesület
Read more...

Adventi kézműves udvar

November 28. (vasárnap)10.00 – 12.00 Adventi kézműves udvar Családi matiné a Nemzetiségek Házában
Read more...

Könyvbemutató

2021. november 25. 16.30 Dr. Tóth Rózsa :A Szegedi Havas Boldogasszony-templom
Read more...

Görög táncház

November 24. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Azerbajdzsán Kohári Nándor úti beszámolója

November 23. (kedd) 18.00 – 20.00 Azerbajdzsán Kohári Nándor úti beszámolója Szervező: Birlik Magyar-Török Kapcsolatokért,…
Read more...

Bolgár táncház

November 17. (szerda) 18.00 – 20.00 Bolgár táncház Táncoktató: Majtényi Dániel
Read more...

Görög táncház

November 10. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Dallamos hímzések

November 4. (csütörtök) 17.30 Dallamos hímzések Barta Blazsena kiállításának megnyitója Közreműködik: a Német Egyesület Theißblume …
Read more...

Szerb táncház

November 3. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter (Bánát Szerb Néptáncegyüttes)
Read more...

Gondolatmorzsák – Szőke Hedvig költő szerzői estje

Október 29. 17.00 Gondolatmorzsák – Szőke Hedvig költő szerzői estje Közreműködik zongorán Klebniczki György zeneszerző
Read more...

Balogh Imre: Hamburg

Október 28. (csütörtök) 18.00 Balogh Imre: Hamburg Úti beszámoló
Read more...

Élőzenés görög táncház Sarantis Mantzourakis buzukiművésszel

Október 27. (szerda) 18.00 – 20.00 Élőzenés görög táncház Sarantis Mantzourakis buzukiművésszel Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Jankó György: A múlt emlékei a jövőbe átörökítve

Október 27. (szerda) 17.45 Jankó György: A múlt emlékei a jövőbe átörökítve Kiállításmegnyitó
Read more...

Mi svábok - Történetek magyarországi németekről c. könyv bemutatója

Október 22. (péntek) 17 óra Mi svábok - Történetek magyarországi németekről c. könyv bemutatója Bihari…
Read more...

Élőzenés szerb táncház a Deszki Bánát tamburazenekarral

Október 20. (szerda) 18.00 – 20.00 Élőzenés szerb táncház a Deszki Bánát tamburazenekarral Táncoktató: Dunai…
Read more...

Baráthosi Balogh Benedek – a székely keletkutató

Október 19. (kedd) 18.00 – 20.00 Baráthosi Balogh Benedek – a székely keletkutató Hegedűs Zoltán…
Read more...

Zeybek török tánc előadás és bemutató

Október 15. (péntek) 18.00 Zeybek török tánc előadás és bemutató Előadó: Şahin Yaldız Angol nyelvű…
Read more...

Eperjesi Ildikó, Olekszandr Kacsura: Sorskönyv a frontról – Háborús foszlányok

Október 14. (csütörtök) 18.00 Eperjesi Ildikó, Olekszandr Kacsura: Sorskönyv a frontról – Háborús foszlányok Könyvbemutató…
Read more...

Élőzenés bolgár táncház a Balkán Táncegyüttes zenekarával

Október 13. (szerda) 18.00 – 20.00 Élőzenés bolgár táncház a Balkán Táncegyüttes zenekarával Táncoktató: Majtényi…
Read more...

Görög énekóra Stefanidou Janulával

Október 11 (hétfő) 17.00 Görög énekóra Stefanidou Janulával Szervező: Szegedi Görög Nemzetiségi Önkormányzat
Read more...

Hegedűsné Kovács Zsuzsa romantikus zongoraestje

Október 8. (péntek) 17.00 Hegedűsné Kovács Zsuzsa romantikus zongoraestje Elhangzanak: Johannes Brahms, Félix Mendelsson és…
Read more...

Görög táncház

Október 6. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Az 1. Bolgár Hadsereg harcai Magyarországon 1945 tavaszán

Október 6. (szerda) 17.00 – 18.00 Az 1. Bolgár Hadsereg harcai Magyarországon 1945 tavaszán Négyesi…
Read more...

Görög táncház

Szeptember 29. (szerda) 18.00 – 20.00Görög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

Vers hozta dallamok

Szeptember 25. (szombat) 17.00Vers hozta dallamokNyári Lászlóné Dudás-Szabó Erzsébet dalszerző estje Közreműködnek:Hegedűsné Kovács Zsuzsa -…
Read more...

Bartha Julia: Az iszlám az anatóliai török kultúrában

Szeptember 24. (péntek) 18.00KönyvbemutatóBartha Julia: Az iszlám az anatóliai török kultúrábanSzervező: Birlik Magyar-Török Kapcsolatokért, Kultúráért…
Read more...

Berény Andor (Dr. Kocsis Mihály): Versek Áginak

Szeptember 23. (csütörtök) 18.00Berény Andor (Dr. Kocsis Mihály): Versek ÁginakKötet bemutatójaSzervező: Szegedi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat
Read more...

Szerb táncház

Szeptember 22. (szerda) 18.00 – 20.00Szerb táncházTáncoktató: Dunai Péter (Bánát Szerb Néptáncegyüttes)
Read more...

„A magyarországi szerbek története”

Szeptember 21. (kedd) 18.00 Előadó: Lásztity Péró – Szerb Intézet (magyar nyelven)A SZERB KULTÚRA NAPJAI …
Read more...

Görög táncház

Szeptember 15. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

SZERB KULTÚRA NAPJAI - Ünnepélyes megnyitó

SZERB KULTÚRA NAPJAI - Ünnepélyes megnyitóRusz Borivoj – a Szegedi Helyi Szerb Közösség elnökeMilenkovity Dálibor…
Read more...

Szamos Miklós: Apám királysága

2020. 10. 15. 18.00 Szamos Miklós: Apám királysága a marcipánjáról híressé vált család sorsregényének bemutatója…
Read more...

Kommunista Bulgária – Anthony Georgieff bolgár fotóművész kiállítása

Október 16. (kedd) 18.00Kommunista Bulgária – Anthony Georgieff bolgár fotóművész kiállításaMegnyitó: 2020. március 24., kedd…
Read more...

A 100 éves trianoni békeszerződés emlékére

2020. 10. 15. 18.00A 100 éves trianoni békeszerződés emlékéreelőadó: Dujmov Milán történész
Read more...

Epizódok a X-XI. századi bolgár-magyar kapcsolatokból - Négyesi Lajos hadtörténész előadása

2020.10.14. szerda 17:00Négyesi Lajos előadásában a korai magyar történet bolgár és bizánci kapcsolatainak néhány érdekes…
Read more...

A Borinka trió koncertje

2020. október 7. 20.30A Borinka trió koncertje a XVI. Szegedi Bolgár Kulturális Napokon.A trió fő…
Read more...

Bolgár táncház

ELMARAD2020. október 7. 18.00Bolgár táncházTáncoktató: Majtényi Dániel
Read more...

„Bánáti szerb lakodalmi népszokások”

2020. 10. 01. 18.00 „Bánáti szerb lakodalmi népszokások” előadó: Brczán Krisztifor
Read more...

Szerb táncház

Szeptember 30. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter
Read more...

Görög táncház

Szeptember 23. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Német nyelvű könyvek "garázsvására"

Szegedi Németek Közössége szervezésében Germanisztika szakosok, német nyelv szerelmesei, könyvmolyok és mindenki aki szeret olvasni…
Read more...

Görög táncház

Július 16. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

„SZERB KULTÚRA HÓNAPJA 2020“

2020. 09. 15. 18.00 „SZERB KULTÚRA HÓNAPJA 2020“ Ünnepélyes megnyitó Nemzetiségek Háza Rusz Borivoj –…
Read more...

Görög táncháza

2020. 09. 02.Görög táncháztáncoktató: Szeltner László
Read more...

Kiállítás az ALKOTÓKLUB 2020-ban készült munkáiból

2020. szeptember 10. 15 óra Kiállítás az ALKOTÓKLUB 2020-ban készült munkáiból. A kiállítást megnyitja Dr.…
Read more...

Máltai kirándulások: Valletta

2020. szeptember 10. 18.00Képzeletben elutazunk Máltára Hidjapusztay Andor segítségével. Az előadást a Nemzetiségek Háza udvarán…
Read more...

Bolgár táncház

2020. szeptember 9. 18.00Bolgár táncházTáncoktató: Majtényi Dániel
Read more...

Balkán Hangocska Szegeden - balkán táncok gyerekeknek

2020. augusztus 9. 10.00Gyermek és ifjúsági interaktív táncos-zenés program a TRakija zenekarral.
Read more...

Szegedi Balkán Hétvége

Augusztus 8. (szombat)10.00-12.00 Szerb tánctanítás Dunai Péterrel12.00 - 13.30 Szünet13.30 -15.00 Görög tánctanítás Szeltner Lászlóval15.00…
Read more...

Szegedi Balkán Hétvége

Augusztus 7. (péntek)10.00-12.00 Görög tánctanítás Szeltner Lászlóval12.00 - 13.30 Szünet13.30 - 15.00 Énekóra a TRakija…
Read more...

Fuvolakoncert II.

Július 31. (péntek) 17.30 Fuvola mesterkurzus hallgatóinak záró koncertje II. A mesterkurzus hallgatóinak záró koncertje…
Read more...

Fuvolahangverseny

A fellépők: Kószó Boróka, Nagy Zsófia, Tóth Mónika, Mersics Lili, Janzsó Mária, Szabó Hanna, Mucsi…
Read more...

Görög táncház

Július 29. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Varga Laura fuvolaművész és Klebniczki György zongoraművész koncertje

2020. július 27. Varga Laura fuvolaművész és Klebniczki György zongoraművész koncertjére várunk szeretettel minden kedves…
Read more...

Szerb táncház

Július 22. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter
Read more...

Görög táncház

Július 15. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Bolgár táncház

Július 8. (szerda) 18.00 – 20.00 Bolgár táncház Táncoktató: Majtényi Dani
Read more...

Szerb táncház

Július 1. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter
Read more...

Görög táncház

Június 24. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Tavaszi kézműves matiné

Március 28. (szombat) 10.00 – 13.00 Tavaszi kézműves matiné
Read more...

Élőzenés szerb táncház a Bánát Tamburazenekar közreműködésével

Március 25. (szerda) 18.00 – 20.00 Élőzenés szerb táncház a Bánát Tamburazenekar közreműködésével Táncoktató: Dunai…
Read more...

XX. századi írónők

Március 20. (péntek) 17.00 – 18.00 XX. századi írónők Nemzetiségi irodalmi klub Házigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Úti élmények: Szicília

Március 19. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Úti élmények: Szicília Balogh Imre előadása Szervező: Német Egyesület
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Trákia (Görögország)

Március 18. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Trákia (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Görög táncház

Március 18. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Bolgár táncház

Március 11. (szerda) 18.00 – 20.00 Bolgár táncház Táncoktató: Nagy Attila (Balkán Táncegyüttes)
Read more...

Tavaszi Rapszódia – Nemzetiségi irodalmi, zenei rendezvény

Március 7. (szombat) 17.00 – 19.00 Tavaszi Rapszódia – Nemzetiségi irodalmi, zenei rendezvény Közreműködnek: Klebniczki…
Read more...

Görög táncház

Március 04. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Maszljana

Március 1. (vasárnap) 11.00 – 15.00 Maszljana – Ukrán farsangi hagyományok Vysyvanky énekkarral és Griljov…
Read more...

MARTENICA

Február 29. (szombat) 10.00 MARTENICAA bolgár közösség szervezésében martenica-készítő foglalkozást tartunk a Nemzetiségek Házában, ahová…
Read more...

Magyar történelmi személyek az Oszmán Birodalomban

Február 27. (csütörtök) 17.00 Magyar történelmi személyek az Oszmán Birodalomban Előadó: Gombkötő Bence Szervező: a…
Read more...

Szerb táncház

Február 26. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter (Bánát Szerb Néptáncegyüttes)
Read more...

Rostock,Warnemuende es Kiel képekben

Február 20. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Rostock,Warnemuende es Kiel képekbenBalogh Imre előadás Szervező: Német Egyesület
Read more...

Görög táncház

Február 19. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Makedónia (Görögország)

Február 19. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Makedónia (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Farsang mulatság

Február 15. (szombat) 16.00 – 18.00 Farsang mulatság a gyerekek számára
Read more...

Márkus Imre és Márkusné Nacsa Irén kiállítása

Február 14. (péntek) 18.00 Márkus Imre és Márkusné Nacsa Irén közös kiállításának megnyitója
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

Február 14. (péntek) 17.00 – 18.00 Folyók a költészetben Nemzetiségi irodalmi klubHázigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Útibeszámoló: Azerbajdzsán, a kontrasztok földje

Február 13.(csütörtök) 18.00 Útibeszámoló: Azerbajdzsán, a kontrasztok földje Katja Suncova előadása
Read more...

Bolgár táncház

Február 12. (szerda) 18.00 – 20.00 Bolgár táncház Táncoktató: Nagy Attila (Balkán Táncegyüttes)
Read more...

Görög táncház

Február 5. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Ha táncolsz, élsz… Ha élsz, táncolsz

Február 5. (szerda) 17.00 – 18.00 Ha táncolsz, élsz… Ha élsz, táncolsz Előadás a tánc…
Read more...

Szerb táncház

Január 29. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter (Bánát Szerb Néptáncegyüttes)
Read more...

Társasjáték és palacsinta parti

Január 25. (szombat) 10.00 – 13.00 Társasjáték és palacsinta parti
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

Január 24. (péntek) 17.00 Nemzetiségi irodalmi klub Szeged költője: Juhász GyulaHázigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Jordániai élményeim

Január 23. (csütörtök) 18.00 Jordániai élményeim Előadó: Jankó György
Read more...

Buzsik Jánosné Rózsikának Hímzés-horgolás kiállítása a klubszobába

Január 23. (csütörtök) 17.00 Az Alkotó Klub és az örmény közösség legidősebb tagjának Buzsik Jánosné…
Read more...

Görög táncház

Január 22. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Epirosz (Görögország)

Január 22. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Epirosz (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Görög táncház

December 18. (szerda) 18.00 – 20.00Görög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

Élőzenés bolgár táncház a Balkán Táncegyüttessel

December 13. (péntek) 19.30Élőzenés bolgár táncház a Balkán TáncegyüttesselHelyszín: Dóm téri Advent – Mesés Kastély
Read more...

Karácsonyi kézműves műhely

December 10.(kedd) 17.00 – 19.00Karácsonyi kézműves műhelyKormom Kati vezetésévelSzervező: a Német Egyesület
Read more...

Kalickában madár lelkem - Török misztikus költészet

December 6. 17.00 – 19.00Kalickában madár lelkem - Török misztikus költészetElőadó: Dr. Sudár Balázs turkológus,…
Read more...

Ki is vagyok én? - Grafológia

December 5. (csütörtök) 17.00 – 18. 00Ki is vagyok én? - GrafológiaSzőke Hedvig bemutató előadásaJóllehet…
Read more...

Ki is vagyok én? - Grafológia

December 5. (csütörtök) 17.00 – 18. 00Ki is vagyok én? - GrafológiaSzőke Hedvig bemutató előadásaJóllehet…
Read more...

Görög táncház

December 4. (szerda) 18.00 – 20.00Görög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

Kézműves adventi matiné

December 1. (vasárnap) 10.00 – 12.00Kézműves adventi matiné 
Read more...

Bolgár táncház

November 27. (szerda) 18 óraBolgár táncházTáncoktató: Nagy Attila (Balkán Táncegyüttes)
Read more...
X