6721 Szeged, Osztróvszky utca 6. | Tel:  +36 62 424-248 | Email: minority@t-online.hu |

Szegedi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Lengyel Önkormányzat
Szegedi Örmény Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Görög Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Német Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Cigány Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Szerb Nemzetiségi Önkormányzat
Szegedi Román Nemzetiségi Önkormányzat

Programajánló

Szamos Miklós: Apám királysága

2020. 10. 15. 18.00 Szamos Miklós: Apám királysága a marcipánjáról híressé vált család sorsregényének bemutatója…
Read more...

„Bánáti szerb lakodalmi népszokások”

2020. 10. 01. 18.00 „Bánáti szerb lakodalmi népszokások” előadó: Brczán Krisztifor
Read more...

Szerb táncház

Szeptember 30. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter
Read more...

Görög táncház

Szeptember 23. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Német nyelvű könyvek "garázsvására"

Szegedi Németek Közössége szervezésében Germanisztika szakosok, német nyelv szerelmesei, könyvmolyok és mindenki aki szeret olvasni…
Read more...

Görög táncház

Július 16. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

„SZERB KULTÚRA HÓNAPJA 2020“

2020. 09. 15. 18.00 „SZERB KULTÚRA HÓNAPJA 2020“ Ünnepélyes megnyitó Nemzetiségek Háza Rusz Borivoj –…
Read more...

Görög táncháza

2020. 09. 02.Görög táncháztáncoktató: Szeltner László
Read more...

Kiállítás az ALKOTÓKLUB 2020-ban készült munkáiból

2020. szeptember 10. 15 óra Kiállítás az ALKOTÓKLUB 2020-ban készült munkáiból. A kiállítást megnyitja Dr.…
Read more...

Máltai kirándulások: Valletta

2020. szeptember 10. 18.00Képzeletben elutazunk Máltára Hidjapusztay Andor segítségével. Az előadást a Nemzetiségek Háza udvarán…
Read more...

Bolgár táncház

2020. szeptember 9. 18.00Bolgár táncházTáncoktató: Majtényi Dániel
Read more...

Balkán Hangocska Szegeden - balkán táncok gyerekeknek

2020. augusztus 9. 10.00Gyermek és ifjúsági interaktív táncos-zenés program a TRakija zenekarral.
Read more...

Szegedi Balkán Hétvége

Augusztus 8. (szombat)10.00-12.00 Szerb tánctanítás Dunai Péterrel12.00 - 13.30 Szünet13.30 -15.00 Görög tánctanítás Szeltner Lászlóval15.00…
Read more...

Szegedi Balkán Hétvége

Augusztus 7. (péntek)10.00-12.00 Görög tánctanítás Szeltner Lászlóval12.00 - 13.30 Szünet13.30 - 15.00 Énekóra a TRakija…
Read more...

Fuvolakoncert II.

Július 31. (péntek) 17.30 Fuvola mesterkurzus hallgatóinak záró koncertje II. A mesterkurzus hallgatóinak záró koncertje…
Read more...

Fuvolahangverseny

A fellépők: Kószó Boróka, Nagy Zsófia, Tóth Mónika, Mersics Lili, Janzsó Mária, Szabó Hanna, Mucsi…
Read more...

Görög táncház

Július 29. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Varga Laura fuvolaművész és Klebniczki György zongoraművész koncertje

2020. július 27. Varga Laura fuvolaművész és Klebniczki György zongoraművész koncertjére várunk szeretettel minden kedves…
Read more...

Szerb táncház

Július 22. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter
Read more...

Görög táncház

Július 15. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Bolgár táncház

Július 8. (szerda) 18.00 – 20.00 Bolgár táncház Táncoktató: Majtényi Dani
Read more...

Szerb táncház

Július 1. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter
Read more...

Görög táncház

Június 24. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Tavaszi kézműves matiné

Március 28. (szombat) 10.00 – 13.00 Tavaszi kézműves matiné
Read more...

Élőzenés szerb táncház a Bánát Tamburazenekar közreműködésével

Március 25. (szerda) 18.00 – 20.00 Élőzenés szerb táncház a Bánát Tamburazenekar közreműködésével Táncoktató: Dunai…
Read more...

Kommunista Bulgária – Anthony Georgieff bolgár fotóművész kiállítása

Március 24. (kedd) 18.00Kommunista Bulgária – Anthony Georgieff bolgár fotóművész kiállításaMegnyitó: 2020. március 24., kedd…
Read more...

XX. századi írónők

Március 20. (péntek) 17.00 – 18.00 XX. századi írónők Nemzetiségi irodalmi klub Házigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Úti élmények: Szicília

Március 19. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Úti élmények: Szicília Balogh Imre előadása Szervező: Német Egyesület
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Trákia (Görögország)

Március 18. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Trákia (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Görög táncház

Március 18. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Bolgár táncház

Március 11. (szerda) 18.00 – 20.00 Bolgár táncház Táncoktató: Nagy Attila (Balkán Táncegyüttes)
Read more...

Tavaszi Rapszódia – Nemzetiségi irodalmi, zenei rendezvény

Március 7. (szombat) 17.00 – 19.00 Tavaszi Rapszódia – Nemzetiségi irodalmi, zenei rendezvény Közreműködnek: Klebniczki…
Read more...

Görög táncház

Március 04. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Maszljana

Március 1. (vasárnap) 11.00 – 15.00 Maszljana – Ukrán farsangi hagyományok Vysyvanky énekkarral és Griljov…
Read more...

MARTENICA

Február 29. (szombat) 10.00 MARTENICAA bolgár közösség szervezésében martenica-készítő foglalkozást tartunk a Nemzetiségek Házában, ahová…
Read more...

Magyar történelmi személyek az Oszmán Birodalomban

Február 27. (csütörtök) 17.00 Magyar történelmi személyek az Oszmán Birodalomban Előadó: Gombkötő Bence Szervező: a…
Read more...

Szerb táncház

Február 26. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter (Bánát Szerb Néptáncegyüttes)
Read more...

Rostock,Warnemuende es Kiel képekben

Február 20. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Rostock,Warnemuende es Kiel képekbenBalogh Imre előadás Szervező: Német Egyesület
Read more...

Görög táncház

Február 19. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Makedónia (Görögország)

Február 19. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Makedónia (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Farsang mulatság

Február 15. (szombat) 16.00 – 18.00 Farsang mulatság a gyerekek számára
Read more...

Márkus Imre és Márkusné Nacsa Irén kiállítása

Február 14. (péntek) 18.00 Márkus Imre és Márkusné Nacsa Irén közös kiállításának megnyitója
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

Február 14. (péntek) 17.00 – 18.00 Folyók a költészetben Nemzetiségi irodalmi klubHázigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Útibeszámoló: Azerbajdzsán, a kontrasztok földje

Február 13.(csütörtök) 18.00 Útibeszámoló: Azerbajdzsán, a kontrasztok földje Katja Suncova előadása
Read more...

Bolgár táncház

Február 12. (szerda) 18.00 – 20.00 Bolgár táncház Táncoktató: Nagy Attila (Balkán Táncegyüttes)
Read more...

Görög táncház

Február 5. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Ha táncolsz, élsz… Ha élsz, táncolsz

Február 5. (szerda) 17.00 – 18.00 Ha táncolsz, élsz… Ha élsz, táncolsz Előadás a tánc…
Read more...

Szerb táncház

Január 29. (szerda) 18.00 – 20.00 Szerb táncház Táncoktató: Dunai Péter (Bánát Szerb Néptáncegyüttes)
Read more...

Társasjáték és palacsinta parti

Január 25. (szombat) 10.00 – 13.00 Társasjáték és palacsinta parti
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

Január 24. (péntek) 17.00 Nemzetiségi irodalmi klub Szeged költője: Juhász GyulaHázigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Jordániai élményeim

Január 23. (csütörtök) 18.00 Jordániai élményeim Előadó: Jankó György
Read more...

Buzsik Jánosné Rózsikának Hímzés-horgolás kiállítása a klubszobába

Január 23. (csütörtök) 17.00 Az Alkotó Klub és az örmény közösség legidősebb tagjának Buzsik Jánosné…
Read more...

Görög táncház

Január 22. (szerda) 18.00 – 20.00 Görög táncház Táncoktató: Szeltner László
Read more...

Balkáni régiók és táncok - Epirosz (Görögország)

Január 22. (szerda) 17.00 – 18.00 Balkáni régiók és táncok - Epirosz (Görögország) Előadók: Dr.…
Read more...

Görög táncház

December 18. (szerda) 18.00 – 20.00Görög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

Élőzenés bolgár táncház a Balkán Táncegyüttessel

December 13. (péntek) 19.30Élőzenés bolgár táncház a Balkán TáncegyüttesselHelyszín: Dóm téri Advent – Mesés Kastély
Read more...

Karácsonyi kézműves műhely

December 10.(kedd) 17.00 – 19.00Karácsonyi kézműves műhelyKormom Kati vezetésévelSzervező: a Német Egyesület
Read more...

Kalickában madár lelkem - Török misztikus költészet

December 6. 17.00 – 19.00Kalickában madár lelkem - Török misztikus költészetElőadó: Dr. Sudár Balázs turkológus,…
Read more...

Ki is vagyok én? - Grafológia

December 5. (csütörtök) 17.00 – 18. 00Ki is vagyok én? - GrafológiaSzőke Hedvig bemutató előadásaJóllehet…
Read more...

Ki is vagyok én? - Grafológia

December 5. (csütörtök) 17.00 – 18. 00Ki is vagyok én? - GrafológiaSzőke Hedvig bemutató előadásaJóllehet…
Read more...

Görög táncház

December 4. (szerda) 18.00 – 20.00Görög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

Kézműves adventi matiné

December 1. (vasárnap) 10.00 – 12.00Kézműves adventi matiné 
Read more...

Bolgár táncház

November 27. (szerda) 18 óraBolgár táncházTáncoktató: Nagy Attila (Balkán Táncegyüttes)
Read more...

Nemzetiségek Napja

November 23. (szombat) 15 – 21 óraNemzetiségek NapjaNemzetiségi csoportok bemutatkozása és táncházHelyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra…
Read more...

Parton innen, parton túl... Marjanović Dušan emlékére fotókiállítás

November 22. (péntek) 18 óraParton innen, parton túl...Marjanović Dušan emlékére fotókiállításSzervező: Dugonics András Horvát-Magyar Kulturális…
Read more...

Úti beszámoló - Kína

November 21.(csütörtök) 18 óraÚti beszámolóKínaElőadó: Jankó György 
Read more...

Görög táncház

November 13. (szerda) 18 óraGörög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

Bolgár táncház a Balkán Táncegyüttessel

November 7. (csütörtök) 20 óraBolgár táncház a Balkán TáncegyüttesselAz együttes 1990 óta működik, fő profilját…
Read more...

Üzbegisztáni úti beszámoló

November 7. (csütörtök) 17 óraÜzbegisztáni úti beszámolóKohári Nándor történész, saját úti élményeiről tart előadástSzervező: Birlik…
Read more...

Dr. Tóth Rózsa: Szeged Ősi Temploma

November 5. (Kedd) 17 óraKiállítás és könyvbemutatóDr. Tóth Rózsa: Szeged Ősi TemplomaA Szegedi Havas Boldogasszony-templomA…
Read more...

Brazil kaleidoszkóp

Október 29. (Kedd) 18 óraÚti beszámolóBrazil kaleidoszkópFarkasinszki Kata és Wéber Péter élmény alapú beszélgetése
Read more...

Irodalmi klub

November 08. (péntek) 17 óraIrodalmi klubHelyszín: Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár (Dóm tér 1.)Téma:…
Read more...

Alkotóklub kamara kiállítása a klubszobában

Szeptember 26. 15 óraKiállításmegnyitóAlkotóklub kamara kiállítása a klubszobábanA kiállítás megnyitja Dr. Tóth Rózsa klubvezető.
Read more...

Görög táncház

Szeptember 25. 18 óraGörög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

Deszki "Aranykezek Kézműves Műhely" bemutatkozása és kiállítása

 Szeptember 19. 17 óraDeszki "Aranykezek Kézműves Műhely" bemutatkozása és kiállítása
Read more...

Török teadélután a Birlik Egyesülettel

Szeptember 14. 15 óraTörök teadélután a Birlik EgyesülettelSzervező: Birlik Magyar-Török Kapcsolatokért, Kultúráért és Barátságért Egyesülethttps://www.facebook.com/events/399551047611252/ 
Read more...

V. NEMZETISÉGI NÉPZENEI DÉLUTÁN ÉS KÓRUSTALÁLKOZÓ

Útibeszámoló – Bankok

Május 30. (csütörtök) 18.00Útibeszámoló – BankokÚtikalauz: Balogh Imre
Read more...

TAVASZ ÜNNEP - Az Alföldi Képző- és Iparművészek Körének kiállítása

Május 28.(csütörtök) 18.00 TAVASZ ÜNNEPAz Alföldi Képző- és Iparművészek Körének kiállításaA kiállítást megnyitón közreműködnek:Bullás Mária…
Read more...

NEMZETISÉGI NAPOK - T’Rakija együttes koncertje és balkán táncház

MÁJUS 25. SZOMBAT 19:30 T’Rakija együttes koncertje és balkán táncház A T’Rakija együttes repertoárja felöleli…
Read more...

NEMZETISÉGI NAPOK - Nemzetiségi Gála

Nemzetiségi Gála bolgár műsorszámok - 6 bolgár tánc fuvolára és zongorára. Előadják: Lakos Boglárka (fuvola),…
Read more...

NEMZETISÉGI NAPOK - Görög Táncház az Eleftheria Tánccsoporttal és a Mydros Együttessel

MÁJUS 24. PÉNTEK 20:00 Görög Táncház az Eleftheria Tánccsoporttal és a Mydros Együttessel A Mydros…
Read more...

NEMZETISÉGI NAPOK - Szerb táncház a Bánát Szerb Néptáncegyüttessel és a Bánát Tamburazenekarral

MÁJUS 21. KEDD 20:00 Szerb táncház a Bánát Szerb Néptáncegyüttessel és a Bánát Tamburazenekarral A…
Read more...

Nemzetiségi egészségnap

NEMZETISÉGI EGÉSZSÉGNAP EGÉSZSÉG ÉS HARMONIKUS ÉLET 2019. MÁJUS 18. (SZOMBAT) – NEMZETISÉGEK HÁZA PROGRAM ELŐADÁSOK …
Read more...

Nemzetiségi irodalmi klub

Május 17. (péntek) 17.00Nemzetiségi irodalmi klubMűfordításokHázigazda: Krystyna Smaha
Read more...

Nyugat-Törökországi körút

Május 16. (csütörtök) 18.00Nyugat-Törökországi körút6000 km, 3 mikrobusz,17 nap,4 ország,4 tenger,2 földrész és ezer örök…
Read more...

25. Lengyel Filmtavasz

Május 13. (hétfő) 17.00KAMERDYNER / A FŐLAKÁJ (2018, ’141)
Read more...

25. Lengyel Filmtavasz

Május 12. (vasárnap) 17.00DYWIZJON 303.HISTORIA. HISTORIA PRAWDZIWA/303-as repülőszázad. IGAZ TÖRTÉNET
Read more...

25. Lengyel Filmtavasz

Május 11. (szombat) 17.00UŁASKAWIENIE / MEGKEGYELMEZÉS (2018, ’100)
Read more...

25. Lengyel Filmtavasz

Május 10. (péntek) 17.00JAK PIES Z KOTEM / KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG (2018, ’100)
Read more...

A 25. Lengyel Filmtavasz megnyitóünnepsége

Május 9. (csütörtök) 19.30A 25. Lengyel Filmtavasz megnyitóünnepségeRészletes program a csatolt programfüzetbenFilm:Május 9. (csütörtök) 20.00…
Read more...

Szerb táncház

Május 8. (szerda) 18.00 – 20.00Szerb táncházKözreműködik a deszki „BÁNÁT” Kulturális és Közhasznú Egyesület 
Read more...

Magyarországi szlovákok esküvői viseletei

Április 18. 17.00 Magyarországi szlovákok esküvői viseletei A hazai szlovákság évszázadokon keresztül őrizte és ápolta…
Read more...

Harmonika est Mizsei Zoltán zenekaráva

Április 26. 18.00 – 20.00 Harmonika est Mizsei Zoltán zenekarával Szervező: Német Egyesület
Read more...

Japán, a felkelő Nap országa - útibeszámoló

Április 25. (csütörtök) 18.00 – 20.00 Japán, a felkelő Nap országa - útibeszámoló Előadó: Csányi…
Read more...

Görög táncház

Április 24. (szerda) 18.00 – 20.00Görög táncházTáncoktató: Szeltner László
Read more...

Bolgár táncház

Április 17.(szerda) 18.00 – 20.00 Bolgár táncház Táncoktató: Nagy Attila és Táth Gabriella (Balkán Táncegyüttes) 
Read more...

Kézműves húsvéti készülődés Korom Katival

Április 15. (hétfő) 18.00 Kézműves húsvéti készülődés Korom KativalSzervező: Német Egyesület
Read more...
X